– avagy mire figyeljünk kutyánk egészsége érdekében?
Leesett az első hó, így biztosak lehetünk benne, hogy megérkezett a tél.
Bár a hóesés sokunk számára szép látvány és remek alkalom a friss levegőn töltött időre, kutyánk egészségére különösen oda kell figyelnünk ebben az időszakban. A hideg időjárás és a síkosságmentesítő anyagok használata komoly kihívások elé állíthatják kedvencünket, különösen a tappancsok ápolása szempontjából.
A síkosságmentesítő só veszélyei
A téli hónapokban a síkosságmentesítés érdekében sokan használnak sót az utak és járdák tisztítására. Bár a só hatékonyan akadályozza meg a csúszós felületek kialakulását, kedvencünk tappancsainak egészségét károsíthatja:
A só irritálja a kutya talppárnáit, ami bőrpírt, száradást és repedezést okozhat.
A kutya séta közben lenyalhatja a sót a mancsáról, ami gyomor- és bélrendszeri problémákhoz vezethet.
Hogyan védekezzünk a só káros hatásai ellen?
Védőréteg kialakítása séta előtt
A síkosságmentesítő anyagok káros hatásainak megelőzésére, séta előtt alkalmazzunk védőréteget a kutya tappancsán.
Ehhez használhatunk:
Paraffinolajat
Ezek az anyagok bevonatot képeznek a talppárnákon, így a só nem érintkezik közvetlenül a bőrrel. A séta előtt alaposan kenjük be a kutya tappancsait, ügyelve arra, hogy a lábujjak közé is jusson a védelem.
Mancsok alapos tisztítása séta után
Séta után mindig mossuk meg a kutya tappancsait meleg vízzel vagy tappancsmosóval. Figyeljünk arra, hogy a lábujjak közötti területekről is eltávolítsuk a sómaradványokat. Ez segít elkerülni a további irritációt és megelőzi, hogy a kutya lenyalja a sót.
Mancsvédő krém használata
Ha azt tapasztaljuk, hogy kutyánk talppárnái szárazak vagy repedezettek, séta után kenjük be őket hidratáló, gyógyító hatású mancsvédő krémmel. Ezek a termékek segítenek helyreállítani a bőr természetes védőrétegét és megakadályozzák a további száradást.
Egyéb téli tippek kutyánk egészségéhez
Rövidebb séták hideg időben: Ha extrém hideg van, inkább több rövidebb sétát tartsunk, hogy a kutya ne fázzon meg.
Kutyacipő használata: Ha kedvencünk elfogadja, érdemes kutyacipőt beszerezni, ami teljes körű védelmet nyújt a tappancsoknak.
Megfelelő hidratáció: A hideg idő ellenére figyeljünk arra, hogy kutyánk elegendő vizet igyon, mert a téli száraz levegő dehidratációt okozhat.
Otthoni jégmentesítés: Az otthoni járda jégmentesítéséhez szívből ajánljuk a tappancsbarát SAXO jégtelenítő granulátumot!
Figyeljünk a megelőzésre, és tegyük a téli sétákat biztonságossá és élvezetessé mindkettőnk számára!